כסאות נדנדה מעץ: שילוב של יופי, נוחות ובריאות

כיסא הנדנדה מסמל במידה רבה את התרבות האמריקאית. כמעט בכל סרט המציג את החיים האמריקאיים הכפריים אפשר לראות את כיסא הנדנדה מחוץ לבית ואין זה מפתיע. כסאות נדנדה החלו את דרכם בתחילת המאה ה-18 כשבתחילת הדרך הם שימשו כרהיטי חוץ אך עם הזמן נכנסו גם לתוך הבתים.

מאז הכיסאות הראשונים העיצובים השתנו מעט, אפשר לראות יותר סגנונות וצבעים, אך דבר אחד נשאר והוא אפקט הנדנדה. היום מאות אלפי אנשים בכל העולם נהנים מהיתרונות הרבים של כיסאות הנדנדה. כל זאת כשהם פשוט נהנים מישיבה רגועה וממראה של רהיטים מעוצבים שמשתלבים היטב בחלל.

אפקט הנדנדה

תנועת הנדנוד משפיעה באופן חיובי על הגוף והנפש. מחקרים קליני אשר בוצע על אנשים אשר איבדו יכולת אוטונומית הצביע על כך ששימוש בכיסא נדנדה שיפר את שווי המשקל, לחץ הדם, הפחית את רמת כאבי השרירים, חרדה ודיכאון. פעילות הנדנוד מביאה שקט נפשי לאנשים רבים, בגילאים שונים כאשר התנועה הרפטטיבית מעניקה אפקט מרגיע לתינוקות ובמקביל לאוכלוסייה מבוגרת שסובלת ממצוקות רגשיות.

מחקר אחר אשר מומן על ידי משרד הבריאות של מדינת ניו יורק חקר את ההשפעה של הנדנוד על 25 דיירים שאובחנו עם דמנציה והתגוררו במרכז סיעודי. במחקר נתנו לדיירים לשבת על כסאות נדנדה מדי יום ונמצא כי במהלך השבועות שהם עשו זאת היה שיפור ברווחתם הפסיכולוגית והרגשית. נמצא כי השימוש בכיסאות הנדנדה הצליח להרגיע דיירים אשר היו במצוקה רגשית כשההשפעה הייתה מידית.

אפקט הנדנדה משפיע גם על הסיכון לנפילה. כשבקוויבק קנדה בחנו בשנת 2011 את השפעת הנדנוד על שיווי המשקל ונמצא כי שימוש בכיסאות נדנדה יכולים להפחית את הנפילות. האנשים המעורבים ביותר בנפילות הם בני 75 ומעלה וניתן להפחית את הסכנה על ידי נדנוד יום יומי. כיסאות נדנדה יכולים לתמוך בבעיות מגוונות, פיזיות ורגשיות כולל בעיות גב, מתח, לחץ, חרדה, שיווי משקל ועוד רבות נוספות.

אילו כסאות טובים לבית ואילו טובים לחוץ?

אפשר לראות כסאות נדנדה בעיצובים ומחומרים שונים ולכן שאלה שיש להעלות היא אילו מהם טובים לשימוש בבית ואילו טובים לשימוש בחוץ. הדבר הראשון שחשוב לשים לב אליו הוא נוחות השימוש ויש להתאים את הכיסא למרחב ולהשאיר מספיק מקום כדי להתנדנד (ולכן עליו להיות מרוחק מספר סנטימטרים מהקיר). בבית אפשר לבחור בחומרים שונים כשהכיסא יכול להיות עשוי ברזל או עץ.

כמובן, כיסא עץ מביא איתו יתרונות של איכות, נוחות ויופי. הוא חומר שנעים לשבת עליו, אינו מוליך חום או קור ולכן הוא תמיד בטמפרטורה הנכונה. בעוד שהברזל יכול להתאים לשימוש בבית, הוא פחות מתאים לשימוש חוץ כיוון שהוא עלול לעבור תהליך של קורוזיה, להתפרק או להוציא שבבים מסוכנים. כמו כן, הברזל עלול להתחמם ביום קיץ או להתקרר כשהטמפרטורות נמוכות ואז הוא לא בשימוש יותר.

אין כל ספק כי כסאות נדנדה מעץ נותנים פתרון מושלם לבית ולחוץ. אפשר להציב אותם בכל מקום, בחדר התינוק, בסלון, במרפסת ובגינה. הם מגיעים במגוון רחב של צבעים לרבות צבעי עץ טבעיים או צבעים אטומים לפי בחירה והם תמיד מרשימים. בדרך העץ כל כיסא מקבל יחס אישי עם גימור שמאפשר להשתמש בו בפנים או בחוץ.

כסאות נדנדה

כיסאות נדנדה כחלק ממערך הרהיטים

כיסאות נדנדה יכולים לעמוד בפני עצמם. הם יכולים להיות בחדר התינוק ולשמש להנקה והרגעה, הם יכולים להיות מוצבים בסלון, ברחבה שמחוץ לבית, במרפסת ובגינה. כל כיסא יכול לעמוד בפני עצמו כשהוא משתלב במרחב הקיים והוא יכול להיות חלק ממערך רהיטים שלם שנבחר בקפידה ובמיוחד לעיצוב החלל.

התאמת הכיסא לשאר רהיטי הפנים תתבצע בדרך כלל על ידי צביעה בצבע דומה או בצבע משלים לרהיטים שכבר נמצאים בחלל. אם כבר ישנם רהיטים במקום אפשר לשלב עוד כיסא נדנדה על פי התאמה שלו לאלו הקיימים, אך אם עוד אין רהיטים במקום, אפשר להתחיל לתכנן את כל המרחב. אפשר לרכוש יותר מאשר כיסא אחד וכן להסתכל על כל רהיטי העץ שאנחנו מייצרים. אנחנו נשמח לייצר עבורכם גם שולחנות גינה, ספסלים ומגוון נדנדות להנאה של כל בני המשפחה.

כל הרהיטים יכולים להיות באותו הצבע, מאותו העץ וסגנון העיצוב שלהם זהה כך שתוכלו לשדרג כל חלל שתבחרו לעצב. אנחנו נשמח לעזור בבחירת הרהיטים ותכנון שלהם במרחב כך שתנצלו אותו בצורה המיטבית ותשתמשו ברהיטים בנוחות מקסימלית. תכנון נכון יביא בחשבון את המרחב הקיים, הגודל שלו, ניצול נכון של הפינות השונות שבו וישאיר מספיק מקום כדי להסתובב ברוגע, בלי להיתקל בדבר.

רוצים להזמין?

צלצלו אלינו עוד היום 054-2271180 או השאירו פרטים:

בחרו את כסאות הנדנדה שלכם

היום אתם יכולים ליהנות מכיסאות נדנדה קלאסיים ומעוצבים וליהנות מרגעים קסומים ורגועים. אנחנו מייצרים כיסאות מעץ מלא בהזמנה אישית תוך מתן תשומת לב לכל פרט וזאת לאחר שאתם בוחרים את המפרט:

גודל הכיסא

הכיסא מגיע בגודל סטנדרטי אך ניתן להגדיל או להקטין אותו לפי בקשה. כאן אתם מקבלים את הרהיט המושלם עבורכם, בין אם הוא מיועד לבית ובין אם הוא מיועד לשימוש בחוץ. אתם תגדירו את הבקשה שלכם ואנחנו נדאג למלא אותה על הצד הטוב ביותר. אתם יכולים לבחור בכיסא רחב אם תרצו בכך ואם תרצו לבחור לעצמכם נדנדה למספר אנשים תוכלו להזמין גם ספסל נדנדה או נדנדה לגינה בגודל במיוחד.

חומר איכותי

החומרים שאנחנו בוחרים בהם הם חומרים איכותיים בלבד והדבר בא לידי ביטוי לבחירה בעץ מלא וגימור בצבע. אנחנו מומחים לייצר כסאות נדנדה מעץ ואתם מרוויחים מראה יוצא דופן שמתאים לשימוש בחלל הסגור ובחלל הפתוח. העץ לא עובר תהליכי קורוזיה והוא לא מתחמם או מתקרר. בתהליך הרכישה נשמח לייעץ ולעזור לכם לשמור על הכיסא לאורך זמן.

הצבע המתאים לכם

אם אתם אוהבים את צבע העץ הטבעי, נדאג לשכבת לכה אחרונה שרק "תסגור" את העץ ותשמור עליו. אם אתם מעוניינים במגוון צבעים אחרים, כל שתצטרכו לעשות הוא לספר לנו איך תרצו שהכיסא ייראה ואנחנו כבר נדאג לגימור מושלם. באתר תוכלו לראות כיצד נראים הכיסאות בצבעים השונים ובשמירה על הצבע הטבעי ונשמח לקבל מכם כל הזמנה שתרצו.

גובה המשענת

ישנם כסאות נדנדה אשר מגיעים עם משענת בגובה סטנדרטי וכאלו שהמשענת שלהם גבוהה במיוחד. הבחירה באפשרות אחת לעומת האחרת היא אישית כמובן כשבדרך כלל אנשים גבוהים מאד יעדיפו את המשענת הגבוהה. כסאות אלו יתאימו גם להנקה ובמיוחד לאימהות שרוצות להישען בנינוחות אחורה כשהתינוק עוד נרגע (או התינוקת כמובן). כמו כן, שיקולי מרחב ושימוש יכולים להשפיע על הבחירה בדגם אחד על פני האחר.

הדום להנחת הרגליים

באפשרותם לבחור בין דגמים עם הדום לרגליים ודגמים המגיעים ללא הדום. הנחת הרגליים בנינוחות חשובה ומשפרת את האווירה הכללית והנינוחות. עם זאת אנשים גבוהים לא בהכרח יצטרכו זאת ולעתים ירגישו יותר בנוח לבחור בכיסא בלי הדום. כיסא עם הדום יכול להיות עם משענת גבוהה או סטנדרטית ולהגיע בכל צבע שתבחרו.

יש לכם עוד שאלות? רוצים להתייעץ? צלצלו אלינו:

054-2271180

דילוג לתוכן