בניה קלה בצפון

תנופת בניה קלה בצפון

ככל שהשנים חולפות, משתכללות שיטות הבניה הקיימות כאשר המטרה היא תמיד להצליח לבנות באופן מהיר יותר ובזול יותר. למעשה, נכון ליום כתיבת שורות אלו, חלה תנופה משמעותית בתחום הבניה הקלה המעניקה את שני היתרונות שמנינו לעיל ובאמצעותה ניתן לבנות בקלות יחסית מבני עץ, מבנים ארעיים, מבנים ניידים ונייחים ולהרחיב בניה קיימת. אם גם אתם גרים באזור הצפון של מדינת ישראל ורוצים להכיר מקרוב את שיטת הבניה החכמה ביותר, זהו בדיוק המאמר עבורכם.

תחילה, הבה נכיר את יכולות הבניה הקלה על ידי פירוט סוגי המבנים אותם ניתן לבנות באמצעותה, בין אלו נמצא מגורים ניידים ומבנים נייחים רבים, תוספות בניה שונות (הרחבות או חלוקה) וסגירת מרפסות. החומרים בהם נעשה שימוש במהלך בניה קלה בצפון הם שלדי עץ, לוגים, לוחות גבס, חיפוי אבן, שלדי מתכת, פנלים מבודדים.

 

יתרונות הבניה הקלה

גמישות – מעבר לעובדה שמדובר בבניה מודולרית, הבניה הקלה מאפשרת, הן גמישות תכנונית והן ביצוע שינויים (במהלך הבניה ולאחר סיום הבניה). את השינויים ניתן לבצע דיי בקלות וללא ההכרחה בהרס מאסיבי או בזבוז זמן רב, זאת בניגוד לבניה המסורתית המחייבת ראורגניזציה מלאה.

ניקיון – יתרון נוסף של בניה קלה, במיוחד כאשר מדובר על שימוש בעץ, הוא הניקיון. אם נעצום עיניים ונזכר במראה של אתר בנייה, מיד יעלו תמונות של בלגן וכאוס לא נורמלי. כאשר מדובר על אתר בו מתבצעת בניה קלה, הרי שאותו הרס אינו קיים ואתר הבנייה נחשב לאתר מסודר ונקי יחסית. זאת תודות לעובדה, שבבניה קלה אין צורך לעשות שימוש בהרס או בנייה של קיר.

מהירות – היתרון הגדול ביותר של סוג בניה זה הוא המהירות. על מנת להרחיב יתרון זה, נדגיש כי זמן הבניה הקלה אל מול הבנייה המסורתית הוא קטן בעשרות אחוזים!

עמידות – בניגוד למחשבה כי מדובר בבניה שאינה איכותית או עמידה, הרי שהבניה הקלה היא עמידה מאוד ולא נוצרים במבנים מסוג זה, סדקים ושינויי מיקום כתוצאה מרעידות אדמה או נזקי טבע והשנים. עוד נדגיש כי מבנים שנבנו באמצעות בניה קלה, אינם מערימים קשיים כגון חוסר יכולת לרהט את הבית מחשש לעומס משקלי.

השגת מטרות – באמצעות בניה קלה, השגת מטרות הבניה הופכת קלה יותר ולא נפגוש בסטיות רבות. רמת הדיוק היא גבוהה מאוד וניתן להשיג את מטרות הבניה בשלמותן במרבית המקרים.

לסיכום, כיום בניה קלה היא בניה איכותית, בניה מהירה, חוסכת במשאבים וזולה יותר בשונה מהבניה הקונבנציונלית. על מנת להתוודע לרזי הבניה הקלה, יש להסתייע במומחים ומומלץ לבקר במבנים מסוג זה.

כתיבת תגובה

Call Now Buttonחייגו
×
×

עגלת קניות