מהו דשא סינטטי?

השימוש הראשון בדשא סינטטי (המכונה גם דשא מלאכותי או דשא מוכן) נעשה בארה"ב בשנות השישים, במגרשי ספורט. עם השנים, התרחב השימוש בארצות רבות, ולישראל הגיע בסוף שנות התשעים. גם אצלנו, תחילה השימוש העיקרי בדשא סינטטי היה במגרשי ספורט. עם הזמן, בשל יתרונותיו הרבים, חולל מהפכה ונעשו בו שימושים רבים בגינות ציבוריות, גינות פרטיות, גני ילדים, פינות נוי ועוד.

יתרונות דשא סינטטי

חסכוני וקל לניקוי דשא סינטטי נחשב חסכוני יותר מדשא טבעי. אמנם יש עלויות התקנה, אך לאורך זמן, יש חסכון בעלויות מים, ריסוס, כיסוח וגינון, דישון וכו', כך שההשקעה משתלמת.
נוח לחיות מחמד – דשא מוכן הוא פתרון טוב בבתים בהם יש חיות מחמד. מאחר ואין לו ריח, חיית המחמד מוצאת פחות עניין לעשות את צרכיה על המרבד או לחפור בו.
ירוק כל השנה – בניגוד לדשא טבעי, שמושפע מהטמפטורה, כמות המשקעים, אור השמש, דשא סינטטי אינו תלוי באקלים. הוא לא יצהיב וישאר ירוק ובוהק כל השנה.
דשא בהתאמה אישית – כיום ניתן למצוא מרבדי דשא במגוון צבעים וצורות.

 דשא סינטטי – איך בוחרים?

קיימים סוגים רבים לדשא סינטטי, וכל חברה מייבאת מכנה אותם בשמות שונים, שעשויים לבלבל את הצרכנים. איך בוחרים? כמו במוצרים רבים שתרכשו, חשוב לברר מה המטרה? על איזו צרכים אתם רוצים לענות? אם אתם רוצים דשא לפינת משחקים עבור ילדים וחיות מחמד, תצטרכו מרבד דשא עמיד וחזק, שלא ישחק מהדריכה הרבה. אם אתם זקוקים לפינת נוי קטנה בחצר, שכמעט ולא דורכים בה, תוכלו להסתפק בסוג פחות עמיד. עובי סיבי הדשא, גובהם וצפיפותם שונים ממרבד למרבד. מרבד שיש בו יותר סיבים, שוקל יותר ונחשב מסיבי יותר. מרבד צפוף יותר נחשב חזק יותר. קיימים בשוק מרבדים בעלי סיב כפול, בהם לצד הסיבים הישרים, קיימים סיבים מסולסלים שמייצבים אותם. כשכבר החלטתם מהו סוג המרבד שיתאים לצרכים שלכם, וודאו כי אתם רוכשים דשא סינטטי איכותי מחברה אמינה ובעלת מוניטין. רצוי שתהיה אחריות של 5 שנים לפחות.

 התקנה

כאשר אתם רוכשים דשא סינטטי, תוכלו להזמין מתקין מהחברה בה רכשתם את המרבדים (בעלות נוספת כמובן), ומאידך תוכלו לעשות זאת בעצמכם. אם החלטתם ללכת על שיטת עשה זאת בעצמך, כדאי לברר האם האחריות תקפה במקרה של התקנה עצמית. יש חברות שאינן מעניקות אחריות במקרה כזה, בטענה שאם נגרם נזק למרבד דשא סינטטי, הוא נגרם בשל התקנה לא מקצועית.

כתיבת תגובה

Call Now Buttonחייגו
×
×

עגלת קניות