אלרין רוסו עונה לשאלות

כשהאדריכל אלירן רוסו מתבונן על דגמים שיצר לבניינים שנבנו לבסוף בעיניו ניצתת התלהבות שאי-אפשר להחמיץ. ניכר עליו שהוא פשוט אוהב את המקצוע שלו ומוצא בו מקור לגאווה. בשיחה נינוחה בארבע עיניים סיפר לנו אלירן רוסו
קצת על חייו ועל האופן שבו בחר את תחום עיסוקו – אדריכלות

כמה שנים אתה כבר במקצוע?
ובכן… סיימתי את לימודי בירושלים בשנת 1996, וזה אומר, אני מניח, שאני כבר 17 שנים אדריכל. אז מדובר בהרבה שנים של עבודה, אולי לא קלה אבל מאוד מספקת ומאתגרת.

מתי החלטת להיות אדריכל?
הו דווקא אין פה סיפור של משאת לב מקטנוּת או משהו שידעתי שהוא הייעוד שלי. פשוט חשבתי שיתאים לי לעבוד במקצוע שהוא אמנם מאוד טכני בביצוע אבל שיש בו שאר-רוח ואמנותיות. ביררתי אילו מקצועות יכולים להתאים לדרישותיי ובחרתי אקראית לגמרי באדריכלות. פשוט בדיוק באותה תקופה אשרו לבצלאל להעניק תואר בארכיטקטורה ומאוד התאים לי ללמוד שם.

וכשהתחילו הלימודים לא התחרטת?
לא. זה באמת היה מדויק עבורי. מהר מאוד הבנתי שהבחירה שלי פשוט נכונה, וכבר בשלב המבחנים וההגשות של סוף השנה הראשונה הבנתי שאני מצטיין. זה היה מאוד מחמיא ודרבן להמשיך הלאה. ולמרות שהיה ממש כיף ומאלף ללמוד מאוד חיכיתי כבר לסיום שלב הלימודים והתחלת העבודה בפועל. אני זוכר שהייתי מדמיין כבר מה אני רוצה לבנות, או איך להתלבש על מבנים מוזנחים ונטושים ולהפוך אותם לבונבוניירות. הייתי מסתובב עם בלוק ענק צמוד אליי וכל הזמן מאייר ומעלה רעיונות על הדף.

ויצא לך להשתמש בהם? זה לבטח לקח שנים…
או, פה אני צריך להיות אסיר תודה על המצב הכלכלי של משפחתי שאפשר לי להתחיל מיד לעבוד.

מה זאת אומרת?
פשוט פתחתי משרד מיד עם תום הלימודים. אני יודע שזה יומרני, אבל גם ידעתי למה אני מסוגל וכמה אני מוכשר. שילבתי במשרד בני משפחה שלי שידעתי שיוכלו לעזור לי בגיוס לקוחות, והתחלתי לעבוד. תוך זמן קצר היינו כבר שקועים עד מעל לראש בפרויקט הראשון, שהיה שיפוץ בניין משרדים בירושלים. הסיפור המעניין פה הוא שזה בניין שחלפתי על פניו יומיום בדרך ללימודים ופנטזתי על שיפוץ שלו במשך כמה שנים.

איך השגת את הפרויקט?
פשוט העזתי. ביררנו מי הבעלים ופנינו אליהם כבר עם תוכניות ראשוניות, סקיצות שהכנתי במשך השנים באותו בלוק עליו סיפרתי קודם. וכנראה שהסקיצות היו מרשימות כי הם נגסו בפיתיון והלכו על זה. נתנו לי צ'אנס גדול.

והצלחת?
אומרים שאין הנחתום מעיד על עיסתו, אבל אני לא אופה ואדריכלות זה לא עיסת בצק אז בהחלט וללא היסוס אני יכול לומר שזו הייתה הצלחה גדולה שפתחה לפני את כל האפשרויות שאדריכל צעיר זקוק להן, ושמשם זה רק הלך והשתפר.

אז מה המסקנה שלך? מה צריך אדריכל צעיר כדי להצליח?
מקורות מימון, יוזמה, חוצפה ו… כישרון. אם יש לכם את זה – אתם עומדים להיות אדריכלים מאוד מצליחים כשתהיו גדולים.

ראיון נדיר עם אלירן רוסו

כתיבת תגובה

Call Now Buttonחייגו
×
×

עגלת קניות